Opublikowano 28.03.2024

8 najlepszych aplikacji do nauki angielskiego

Kategorie:

Dla dorosłych

8 najlepszych aplikacji do nauki angielskiego

W erze smartfonów i tabletów, uczenie się nowych języków stało się znacznie prostsze, a dzięki szerokiemu wachlarzowi aplikacji, nauka angielskiego jest teraz na wyciągnięcie ręki. Czy szukasz aplikacji, która pomoże Ci nauczyć się słówek, poprawić gramatykę, czy po prostu praktykować mówienie – na liście poniżej z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Nie chcesz przewijać? W takim razie kliknij w jedną z nazw poniżej:

  1. Tutlo
  2. Babbel
  3. Memrise
  4. Duolingo
  5. Rosetta Stone
  6. Busuu
  7. British Council
  8. Mondly

 

1. Tutlo – nauka angielskiego z Native Speakerem, kiedy chcesz

Tutlo to innowacyjna szkoła języka angielskiego, w której stawiamy na naukę za pomocą autorskiej metody True Life English 360°. Całość zajęć w naszej szkole odbywa się zdalnie, z poziomu Twojego komputera, telefonu lub tableta. W przeciwieństwie do konkurencji oferujące aplikacje oparte na grywalizacji, oferujemy kompleksowy dostęp do nauki na żywo z lektorami z całego świata. Nauka w naszej szkole to jak podróż po całym świecie, bez wychodzenia z domu! Dzięki nam z powodzeniem przełamiesz barierę językową i opanujesz angielski z pomocą Native Speakerów! Teraz najlepsza część – lekcje angielskiego możesz odbyć u nas na żądanie. Sprawdź naszą szkołę – kliknij tutaj!

Pobierz Tutlo w Appstore! Ocena: 4,8/5

Pobierz Tutlo w Google Play! Ocena: 4,3/5

Dla kogo przeznaczone jest Tutlo?

 

 

Tutlo przeznaczone jest dla każdego, kto chce poznać język angielski w jego autentycznej formie, czyli takim, jakim posługują się ludzie na ulicach Londynu, Nowego Jorku, Manchesteru, czy Sydney. Jeżeli cenisz sobie swobodę i elastyczne podejście; nudzą Cię już tradycyjne lekcje, żmudne rozwiązywanie ćwiczeń, czy nawet czasochłonne dojazdy do szkoły językowej, to Tutlo jest w sam raz dla Ciebie!

2. Babbel – angielski dla obieżyświata

 

 

Babbel to nowoczesna platforma do nauki języka angielskiego, dostosowana do potrzeb użytkowników zarówno komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Każda interaktywna sesja, trwająca zaledwie 20 minut, pozwala zanurzyć się w świecie języka poprzez ćwiczenia z wymowy wspierane technologią rozpoznawania głosu, głębokie zrozumienie gramatyki oraz praktyczne frazy na co dzień. Dodatkowym atutem jest sekcja fiszek, umożliwiająca skuteczne powtarzanie i utrwalanie materiału.

Pobierz Babbel w Appstore! Ocena: 4,7/5

Pobierz Babbel w Google Play! Ocena: 4,6/5

Dla kogo przeznaczony jest Babbel?

 

 

Aplikacja Babbel jest przeznaczona dla osób, które chcą się uczyć nowego języka lub doskonalić swoje umiejętności językowe. Babbel dostosowuje się do różnorodnych potrzeb i poziomów uczących się, oferując kursy w wielu językach, nie tylko w angielskim. W związku z tym jest to narzędzie odpowiednie dla szerokiego spektrum ludzi z różnymi celami językowymi.

3. Memrise – Wycieczka do świata słówek

Memrise to innowacyjna platforma do nauki języków, bazująca na skutecznym systemie fiszek i technice powtarzania opartym na interwałach, zaprojektowanym by zakotwiczyć nową wiedzę w umyśle uczącego się. Unikalność Memrise polega na współtworzeniu zawartości przez społeczność, dzięki czemu zasób materiałów jest bogaty i różnorodny. Dla tych, którzy decydują się na subskrypcję premium, aplikacja oferuje narzędzia do perfekcyjnego opanowania wymowy oraz autentyczne filmy z native speakerami, prezentujące rzeczywiste konteksty użycia języka, w segmencie “learn with locals”.

Pobierz Memrise w Appstore! Ocena: 4,8/5

Pobierz Memrise w Google Play! Ocena: 4,6/5

Dla kogo jest Memrise?

 

 

Aplikacja Memrise jest dedykowana dla szerokiej grupy entuzjastów języków, zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką, jak i dla bardziej zaawansowanych uczących się. Osoby początkujące docenią intuicyjność platformy i przystępność fiszek, które stanowią świetne narzędzie do nauki podstawowych słów i zwrotów. Zaawansowani użytkownicy z kolei mogą korzystać z Memrise, by rozszerzyć swój zasób słownictwa czy też utrwalić trudniejsze konstrukcje gramatyczne. Dodatkowo, dla podróżników chcących poznawać podstawowe frazy przydatne podczas zagranicznych wypraw oraz dla profesjonalistów pragnących doskonalić język biznesowy, Memrise będzie cennym kompanem. Z kolei funkcje dostępne w wersji premium, takie jak trening wymowy czy filmy z native speakerami, sprawią, że aplikacja ta jest również idealna dla tych, którzy pragną zanurzyć się głębiej w kulturę i autentyczność danego języka.

4. Duolingo – Twój codzienny trening językowy

Chyba każdy z nas miał styczność z tą aplikacją. Duolingo to jak codzienny trening na siłowni, tylko dla Twojego umysłu. Z interaktywnymi ćwiczeniami, rozbudowanymi lekcjami i motywującym systemem punktowym, Duolingo pozwala na oswojenie się z językiem angielskim w sposób zabawny i angażujący. Zaletą jest szeroka gama tematów, które pomogą Ci opanować podstawy angielskiego bez wysiłku! Pamiętaj jednak, że Duolingo bazuje na konstrukcjach i zdaniach, których raczej nie używa się podczas naturalnej rozmowy, na przykład “słoń je jabłko w piwnicy”. Duolingo stanowi świetny start, jednak na dłuższy dystans aplikacja blednie na tle konkurencji.

Pobierz Duolingo w Appstore! Ocena: 4,8/5

Pobierz Duolingo w Google Play! Ocena: 4,7/5

Dla kogo jest Duolingo?

 

 

Duolingo to aplikacja językowa, która została zaprojektowana tak, by sprostać potrzebom szerokiego spektrum uczących się. Dla osób początkujących, które pragną zanurzyć się w nowym języku, oferuje przyjazne wprowadzenie w podstawowe słownictwo i gramatykę. Osoby na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym mogą korzystać z Duolingo, by utrwalić i rozszerzyć swoją wiedzę językową. Dzięki swojej gamifikacji i interaktywnym ćwiczeniom, jest to także świetne narzędzie dla młodzieży i dzieci, ucząc się jednocześnie bawiąc. Podróżnicy znajdą w Duolingo pomocne lekcje na temat podstawowych zwrotów i kultury danego kraju, a profesjonaliści mogą doskonalić swoje umiejętności językowe w kontekście biznesowym. Wreszcie, dla tych, którzy chcą po prostu odświeżyć swoją wiedzę z lat szkolnych czy uczelni, Duolingo stanowi łatwy i dostępny sposób na powrót do nauki języka.

5. Rosetta Stone

Rosetta Stone, kiedyś znana jako ekskluzywna inwestycja w edukację językową, ewoluowała, dostosowując się do nowoczesnych potrzeb i stylów nauki. Teraz, w erze cyfrowej, ta prestiżowa platforma językowa oferuje elastyczne plany abonamentowe, umożliwiając dostęp do jej bogatej kolekcji materiałów dla szerokiego grona uczących się. Wybierając trzymiesięczny dostęp czy dłuższy, użytkownicy mogą zanurzyć się w świecie języka w tempie dostosowanym do własnych potrzeb. Dla tych, którzy pragną długotrwałego zaangażowania, Rosetta Stone proponuje specjalny pakiet “na całe życie”. Bez względu na wybrany plan, każda subskrypcja jest chroniona 30-dniową gwarancją satysfakcji, co podkreśla zaangażowanie marki w sukces językowy każdego uczącego się.

Pobierz Rosetta Stone w Appstore! Ocena: 4,7/5

Pobierz Rosetta Stone w Google Play! Ocena: 4,6/5

Dla kogo jest Rosetta Stone?

 

 

Rosetta Stone jest platformą językową przeznaczoną dla szerokiego grona odbiorców, niezależnie od ich doświadczenia w nauce języków. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nowym językiem, Rosetta Stone oferuje intuicyjne wprowadzenie w podstawy, bazując na metodzie nauczania przez zanurzenie. Zaawansowani uczący się mogą wykorzystać platformę do doskonalenia wymowy, gramatyki i słownictwa w bardziej skomplikowanych kontekstach. Dzięki swojej unikalnej metodyce, która kładzie nacisk na nabywanie języka w sposób naturalny, podobny do procesu, w jaki dzieci uczą się mowy, jest idealna dla osób, które wcześniej miały trudności z tradycyjnymi metodami nauczania. Podróżnicy cenią Rosetta Stone za umożliwienie nauki praktycznych zwrotów i zrozumienia kultury kraju, do którego się udają. Z kolei profesjonaliści i biznesmeni mogą korzystać z platformy, by nauczyć się języka specyficznego dla danej branży czy regionu.

Wreszcie, dla osób, które po prostu pragną wzbogacić swoje życie nowym językiem lub odkryć nową kulturę, Rosetta Stone oferuje bogate i satysfakcjonujące doświadczenie edukacyjne.

6. Busuu

 

 

Busuu to dynamiczna platforma do nauki języków, której celem jest zanurzenie uczącego się w autentycznym kontekście językowym. Oferuje kursy w kilkunastu językach, tworzone z myślą o nowoczesnych metodach edukacji. Unikalność Busuu polega na możliwości interakcji z native speakerami, co pozwala doskonalić umiejętności komunikacyjne w realnych sytuacjach. Zaawansowane narzędzia, takie jak plany lekcji czy testy postępów, wspierają indywidualną ścieżkę nauki każdego użytkownika. Interfejs jest intuicyjny, co czyni naukę łatwą i przyjemną, a dostępność na różnych urządzeniach umożliwia naukę w dowolnym miejscu i czasie. Busuu to nie tylko nauka języka, ale przede wszystkim kulturowa podróż w sercu komunikacji.

Pobierz Busuu w Appstore! Ocena: 4,7/5

Pobierz Busuu w Google Play! Ocena: 4,7/5

Dla kogo jest Busuu?

 

 

Busuu to platforma językowa dedykowana dla różnych grup ludzi. Dla początkujących, pragnących rozpocząć naukę od podstaw, Busuu oferuje przystępne lekcje wprowadzające. Zaawansowani uczący się mogą korzystać z platformy, by doszlifować swoje umiejętności i pogłębić wiedzę. Dla podróżników, chcących zanurzyć się w kulturze odwiedzanego kraju, Busuu dostarcza praktyczne zwroty i kontekst kulturowy. Osoby pracujące w międzynarodowym środowisku biznesowym znajdą tu materiały dopasowane do specyfiki języka branżowego. Dzięki funkcji interakcji z native speakerami, Busuu jest także idealne dla tych, którzy pragną praktykować rozmowy w realnych kontekstach, niezależnie od poziomu zaawansowania.

7. Autorskie aplikacje British Council

 

 

British Council opracowało multimedialne narzędzia do ćwiczenia gramatyki języka angielskiego krok po kroku. Dzięki intuicyjnej nawigacji i jasnej strukturze, nauka skomplikowanych zagadnień staje się prostsza niż kiedykolwiek. Aplikacja zawiera setki ćwiczeń na różne poziomy trudności, dostosowując się do Twojego tempa i poziomu zaawansowania. Interaktywne quizy i zadania sprawdzają Twoje postępy i wzmacniają zdobytą wiedzę. Zawarte wskazówki i wyjaśnienia pomagają zrozumieć nawet najbardziej zawiłe reguły. Częste aktualizacje i dodawane treści gwarantują, że nigdy się nie znudzisz. Dzięki LearnEnglish Grammar, angielska gramatyka staje się przyjazna, dostępna i zabawna. Idealne dla studentów, podróżników czy profesjonalistów pragnących doskonalić swoje umiejętności językowe.

Pobierz British Council w Appstore! Ocena: 4,7/5

Pobierz British Council w Google Play! Ocena: 3,7/5

Dla kogo jest aplikacja British Council?

Aplikacje LearnEnglish Grammar zostały stworzone z myślą o szerokim spektrum użytkowników. Jest idealna dla uczniów i studentów, którzy chcą ugruntować i rozszerzyć swoją wiedzę z gramatyki angielskiej. Dla osób dorosłych, które uczą się angielskiego w pracy lub dla przyjemności, aplikacja oferuje skuteczne ćwiczenia i praktyczne wyjaśnienia gramatyki języka angielskiego. Co więcej nauczyciele języka angielskiego mogą wykorzystywać aplikacje British Council jako uzupełnienie materiałów dydaktycznych. W skrócie, aplikacja jest dla każdego, kto chce poprawić swoje umiejętności gramatyczne w języku angielskim na dowolnym poziomie zaawansowania.

8. Mondly

Mondly to innowacyjna aplikacja do nauki języków, która łączy technologie VR i AR, dając uczącym się “realne” doświadczenie zanurzenia w kulturze. Dzięki codziennym lekcjom, Mondly pomaga opanować język w ekspresowym tempie, skupiając się na konwersacjach i praktycznych sytuacjach. Aplikacja oferuje ponad 30 języków, co czyni ją jednym z najbardziej wszechstronnych narzędzi na rynku. Jej unikalna funkcja rozpoznawania głosu pomaga doskonalić wymowę i budować pewność siebie. Gry i quizy motywują do codziennego powrotu, ucząc jednocześnie przez zabawę. Interaktywne dialogi z wirtualnymi postaciami uczą autentycznej komunikacji. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników Mondly oferuje również materiały specjalistyczne i branżowe. Z Mondly, nauka języka staje się przygodą dostępną w zasięgu ręki.

Pobierz Mondly w Appstore! Ocena: 4,8/5

Pobierz Mondly w Google Play! Ocena: 4,6/5

Dla kogo jest Mondly?

 

 

Mondly jest stworzony dla szerokiej grupy odbiorców pragnących nauczyć się nowego języka w interaktywny sposób. Idealny dla początkujących, którzy szukają intuicyjnego wprowadzenia do języka, Mondly jednocześnie świetnie sprawdzi się dla zaawansowanych uczących się, dzięki materiałom specjalistycznym. Dla technofili zainteresowanych najnowszymi technologiami, aplikacja oferuje unikalne doświadczenia w VR i AR. Osoby podróżujące docenią praktyczne sytuacje i dialogi, które pomogą w codziennej komunikacji. Nauczyciele i edukatorzy mogą wykorzystywać Mondly jako uzupełnienie swoich lekcji, podczas gdy uczniowie i studenci znajdą w nim motywujący sposób na codzienną praktykę. W skrócie, Mondly jest dla każdego, kto pragnie wzbogacić swoje umiejętności językowe w nowoczesny i angażujący sposób.

Dlaczego warto uczyć się angielskiego za pomocą aplikacji?

Uczenie się języka angielskiego za pomocą aplikacji to sposób, który zdobywa na popularności – nie bez powodu. W pierwszej kolejności aplikacje dają elastyczność – można się uczyć w dowolnym miejscu i czasie, czy to podczas porannej kawy, w trakcie przerwy w pracy czy na poczekalni w przychodni. Współczesne aplikacje często są dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika, umożliwiając dostosowywanie tempa nauki i skupienie się na konkretnych obszarach, które dana osoba uznaje za kluczowe.

Dodatkowo, aplikacje często wykorzystują grywalizację, co sprawia, że proces nauki staje się bardziej angażujący i motywujący. Wprowadzenie elementów rywalizacji, osiągnięć czy nagród może skutecznie zwiększyć zaangażowanie uczącego się. Współczesne technologie umożliwiają również bardziej interaktywną naukę, na przykład poprzez ćwiczenia z rozpoznawaniem głosu, które pomagają w doskonaleniu wymowy.

Kolejnym atutem jest dostępność wielu aplikacji, które oferują różnorodne podejścia do nauki, od tradycyjnych metod, przez ćwiczenia oparte na filmach, po kompleksowe kursy gramatyczne. Użytkownik ma więc możliwość wyboru najlepszej dla siebie metody.

Na koniec warto dodać, że większość aplikacji oferuje regularne aktualizacje i dodawanie nowych treści, co sprawia, że materiały do nauki są zawsze świeże i dostosowane do aktualnych trendów w nauczaniu języków. W związku z tym, uczenie się języka angielskiego za pomocą aplikacji to nowoczesne, elastyczne i efektywne rozwiązanie, które doskonale odpowiada na potrzeby dzisiejszego świata.

Pamiętaj: w nauce języka chodzi przede wszystkim o mówienie!

Systematyczne praktykowanie mówienia, które promuje na przykład Tutlo, jest kluczem do osiągnięcia pewności siebie podczas rozmów w języku obcym. Regularne ćwiczenia z lektorami sprawiają, że użytkownik nabiera pewności siebie, co w konsekwencji prowadzi do płynniejszej i bardziej naturalnej komunikacji.

Kolejną ważną cechą jest bezpośredni kontakt z lektorem w czasie rzeczywistym. Podczas gdy wiele aplikacji skupia się na samodzielnych ćwiczeniach, Tutlo umożliwia interakcje z Native Speakerami na żywo, co daje użytkownikom realne doświadczenie komunikacyjne. Ta forma nauki jest nie tylko bardziej angażująca, ale też skuteczniejsza w nauce prawidłowej wymowy i płynności w mówieniu. Co więcej, regularne ćwiczenia z Native Speakerami sprawiają, że użytkownik nabiera pewności siebie i z powodzeniem przełamuje barierę językową.

Podsumowując, uczenie się angielskiego z Tutlo to gwarancja skutecznego i praktycznego podejścia, które łączy indywidualne podejście, autentyczne doświadczenia językowe oraz motywującą regularność – wszystkie te elementy razem tworzą idealny przepis na sukces w nauce języka! Sprawdź jak działa metoda Tutlo – umów lekcję próbną już dziś!

Umów bezpłatną lekcję próbną

Wypełnij formularz kontaktowy i ciesz się darmową lekcją próbną! Przekonaj się, że angielski online jest dla Ciebie!